24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

NY Atatürk Okulumuz 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılan KKTC Temsilcisi Büyükelçi Sayın Mehmet Dana, New York Başkonsolos Yardımcısı Sayın Orhan Selçuk Sarı ve ATKB Yönetim Kurulu üyeleri, Atatürk Okulu öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. 
“Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir.” M.Kemal ATATÜRK

Öğretmenler günü programımızı seyretmek için https://www.youtube.com/watch?v=wnRhnyrlyb8

Öğretmenler günü Resepsiyonu

Atatürk Okulu öğretmenlerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ve eşi Ceren Özgür misafirperverliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü resepsiyonuna katıldılar.
Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan öğretmenlerimiz, övgülerin en güzeline layıksınız. 

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA OKUL TÖRENİMİZ

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü sebebiyle Atatürk Okulu’muzda çevrimiçi olarak düzenlediğimiz programımıza katılan New York Başkonsolos Yardımcısı Sayın Bahar Karaman ile Yazar ve Öğretmen Sayın Bahar Sarıkaya’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. 3. Sınıf öğretmenimiz Özlem Altunayar’ın sunumuyla gerçekleşen programımız, öğrencilerimizin Atatürk maskelerini takmaları ve O’nu ne kadar sevdiklerini dile getirmeleriyle son buldu.
📍Programın tamamını izlemek isteyenler için link  https://youtu.be/vla3Ua0IOkQ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

BM Daimi Temsilciliğimiz ve New York Başkonsolosluğumuzun birlikte düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü Anma programına, Dernek Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz ile Atatürk Okulu Müdiremiz katıldılar. Programda 3. sınıf öğrencimiz Defne Özdemir ve 5. sınıf öğrencimiz Ersel Mavruk şiirleriyle Atatürk sevgisini paylaştılar. Gelecek emin ellerde, rahat uyu ATAM.

New York Atatürk Okulumuzun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Çok değerli Prof. İlber Ortaylı hocamız New York Atatürk Okulumuzun öğrencileri için özel hazırladığı  video’sunda Çanakkala Zaferi’nin önemini  öğrencilerimize anlattı. Ayrica Atatürk konulu pek çok çocuk kitaplarının yazarı , Çanakkale Savaşına 57 .Alaydan katılan , Çanakkale gazisi bir babanın evladı   olan  Sayın Sevgi Tanrısever ‘in katılımları  ile taçlanan  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için konuklarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Prof Dr.Ilber Ortaylı hocamızın konusmasını aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=N4WF1wrPc8A

Okulumuzun 50. yıldönümü

Okulumuzun 50. Yıldönümünü Birleşmiş Milletler Anadil Gününe katkı amacıyla 21 Şubat 2021 günü Sınırların ötesinde Anadil ; Türkçe   çevirimiçi programı ile kutladık. Dün yapılan programımız  , büyük bir başarı ile gerçeklesti. Değerli konuklarımız Sayın Muazzez İlmiye Çığ, Sayın Sinan Meydan ve  Sayın Büyükelçimiz Alper Çoşkun’a ve diğer katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.  Ayrıca İşbirliklerinden dolayı ATAA ile the Light Millenimum’a da teşekkürlerimizi iletiriz. Programımızı izleyen ve dünyanın her tarafından katılan yüzlerce misafirlerimize de sonsuz teşekkürler.Programımızın videosunu  aşağıda ki linkten bulabilirsiniz .https://www.youtube.com/watch?v=mw-xueKyiho