BARIŞ konulu resim yarışmamız sonuçlandı. Yarışmaya katılan tüm çocuklar, hayal dünyalarındaki barışı o kadar güzel yansıtmışlar ki hayran kaldık, hepsine teşekkürler ve başarılar diliyoruz. 
🔹(Finale kalan eser sahipleri, yapılması gerekli işlemler için web sayfamızı ziyaret edebilirler.)
🎨 6- 8 yaş;

1. Mira Erdim 

2. Alya Demiray 

3. Elif Ece Karakuş 

Mansiyon- Arya Ağdere
🎨 9-11 yaş;

1. Defne Birsel Doğuş

2. Elif Yavuz 

3-Mete Akdeniz 

Mansiyon- Hayal Anavatan 
Yarışmamızın değerlendirmesini yapan basta ana juri baskanimiz Bedri Baykam ve tüm jüri üyelerimize de katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler.

https://youtu.be/ZYcgcC8oNXg

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı… Bayramımız kutlu olsun 🇹🇷Bir 23 Nisan geleneği olarak New York Başkonsolosumuz Sayın Reyhan Özgür, yerini öğrencilerimize bırakarak keyifli ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdiler. Başkonsolos Özgür, öğrencilerimiz Naz Ölmez, Ersel Mavruk ve Derya Koldemir’in görüş ve istekleri doğrultusunda gelecek projeler için çalışmalar yapacağı sözünü verdi. Sayın Başkonsolosumuz Reyhan Özgür’e misafirperverliği için çok teşekkür ederiz. 

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Zaferimiz kutlu olsun… 🇹🇷 Bu topraklarımızı vatan yapan M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ataturk Okulu 5. sinif ogrencilerimiz 5. sinif ogretmenimizin onderliginde harika bir odotorium hazirlayip sundularhttps://www.youtube.com/watch?v=E6c5kHd-h38.TSL ogrencilerimizden bir kismi bizlere ingilizce olarak Canakkale Zaferini hazirlayip anlattillar. (13) Amerika Turk Kadinlar Birligi -New York Ataturk Okulu – YouTube

20 subat 2022 Pazar gunu ,anadilimiz Turkce’mizi okulumuz ogrencilerinden mezunlarimizdan Deniz Koldemir siir ve Efe Yenigun’un Turk Okulu’nun ona kattiklari konusunda konusmalari ile birinci bolume katkida bulundular. Birinci bolumun ana konusmacisi haber spikeri Sayin Gulgun Feyman ile ayni zamanda Amerika’da ki diger Turk derneklerinin okullarinin ogrencilerinin katkilari ile senlik tadinda gecti.

Ikinci bolumde oturum ingilizce yapildi. Turkic dillerini Amerika ‘da universitelerde ogretilmesi ile cok dillilikve dijital ortamda ogrenmenin guclukleri ve avantajlari uzerine akademik paneli NYU ‘dan Prof. Sibel Erol ‘un yonetiminde sunuldu. Amerika Turk Kadinlar Birligi’nin konugu olarak Ingiltere NewCastle Universitesinden Sayin Prof . Muge Satar Ingilizce olarak AB projesi  www.enacteuropa.com ve ozellikle uygulamada uretilen Turkce etkinliklerden ve dijital ortamlarin oneminden bahsetti.

Ogrencilerimiz okulumuzun cati kurulusu Amerika Turk Kadinlar Birligi ,Birlesmis Milletler Kuresel Iletisim bolumune Aralik 2021 tarihinden itibaren uye oldugu icin ,ogrencilerimiz uluslararasi platformda kendilerini ve ulkemizi temsil edebilecekler .Bundan sonra egitimlerinde surdurulebilirlik kalkinma hedefleri konusunda ,cevresini bilinclendiricek egitim alicaklardir. https://www.youtube.com/watch?v=C7CKcck-VRw

College başvuruları hakkında düzenlediğimiz interaktif programımıza katılarak bizlere bu süreçte nelere dikkat etmemiz gerektiği ve çocuklarımızın ilgi alanlarını belirleme konusunda verdikleri bilgiler için; ayrıca iki saat süren ve sorulan tüm sorulara büyük bir sabırla ayrıntılı ve aydınlatıcı cevaplar veren ParlaNew York danismanlik sirketinin sahibi Sayın Ebru Doğruer ve college basvuru deneyimlerini katilimcilar ile paylasan degerli esi Sayın Murat Doğruer’e çok teşekkür ediyoruz

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

NY Atatürk Okulumuz 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılan KKTC Temsilcisi Büyükelçi Sayın Mehmet Dana, New York Başkonsolos Yardımcısı Sayın Orhan Selçuk Sarı ve ATKB Yönetim Kurulu üyeleri, Atatürk Okulu öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. 
“Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir.” M.Kemal ATATÜRK

Öğretmenler günü programımızı seyretmek için https://www.youtube.com/watch?v=wnRhnyrlyb8

Öğretmenler günü Resepsiyonu

Atatürk Okulu öğretmenlerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ve eşi Ceren Özgür misafirperverliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü resepsiyonuna katıldılar.
Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan öğretmenlerimiz, övgülerin en güzeline layıksınız.