ATKB New York Atatürk Okulu Yaz Programı

ATKB New York Atatürk Okulu olarak, yaz dönemi programımız çerçevesinde 27 Haziran’da ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Sayın Tülin Kozikoğlu ve Sayın Betül Tarıman başta olmak üzere tüm çocuklarımıza ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Tülin Hanım bizi Öfkeli Örümcek Rıza’yla tanıştırdıktan sonra, çocuklarımız öfkelerini nasıl kontrol altına aldıklarını kendi örümcek resimlerini yaparak betimlediler. Ardından Betül Hanım ile şiir yolculuğuna çıkarak hep birlikte şiir yazmayı deneyimledik. 11 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşek bir sonraki etkinliğimizde yeniden hep birlikte olmayı diliyoruz…

Teşekkürler…

Değerli Yüksek Sadakat grubundan Serkan Özgen ve sevgili kızı Lila’nın ATKB New York Atatürk öğrencilerimize hazırladıkları sürpriz için çok teşekkür ederiz. Amerika’daki Türk kardeşlerinden sevgili Lila’ya kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

ATKB ve Atatürk Okulu olarak bağımsızlık yolunda, Türkiye Cumhuriyeti’ni Ata’mızın emanet ettiği gençlerle birlikte geleceğe güvenle taşıyacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, Anadolu’nun isimsiz kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Gerçekleştirmiş olduğumuz 19 Mayıs programımızdan kısa videolara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun!

Sayın Velilerimiz, 

Türk milletinin köklü ve birleştirici değerlerinden olan aile kurumunu; sevgisi, şefkati, merhameti ve özverisi ile ayakta tutan; özüne bağlı, başarılı ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde en önemli paya sahip olan; son derece onurlu ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren annelik vazifesini fedakârca yerine getiren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Annesi Zübeyde Hanım olmak üzere, saygıdeğer annelerimizin ve anne adaylarının Anneler Gününü, en içten duygularımızla kutluyoruz.

ATKB Yönetim Kurulu

ATKB Atatürk Okulu 9. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği – 23 Nisan 2020 Perşembe

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz!” diyen M. Kemal ATATÜRK’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Bu sene Covid-19 pandemic durumu sebebiyle hepinizi sanal ortamda, kirmizi beyaz kıyafetlerimizle tek yürek olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutlamaya davet ediyoruz.

23Nisan2020